sE Electronics X1 Akreatek.cz

sE Electronics X1 A

Kondenzátorový mikrofon s kardioidní vložkou zkonstruovaný jako univerzální mikrofon pro nahrávání zpěvu či nástrojů v menších a domácích studiích, kde není možné mít širší výběr různých modelů. Je zkonstruován tak, aby nezdůrazňoval protivné sykavky a přitom jeho zvuk nepostrádal detaily potřebné pro prosazení zpěvu v mixu. Celý popis

Obchodník

Jan Šafařík
+420 605 219 170
Cena za 1 ks bez DPH: 2 638 Kč
Cena za 1 ks: 3 192 Kč
Kód: SE1100111
Výrobce: sE Electronics
Záruka: 24 měsíců

Kondenzátorový mikrofon s kardioidní vložkou zkonstruovaný jako univerzální mikrofon pro nahrávání zpěvu či nástrojů v menších a domácích studiích, kde není možné mít širší výběr různých modelů. Je zkonstruován tak, aby nezdůrazňoval protivné sykavky a přitom jeho zvuk nepostrádal detaily potřebné pro prosazení zpěvu v mixu. Zvláštní pozornost při konstrukci mikrofonu sE X1 A byla věnována směrovosti, jejíž odezva je unifikovaná až do poměrně vysokých kmitočtů. Díky kardioidní směrové charakteristice je mikrofon schopen do velké míry odstínit ozývající se místnost. Kmitočtový rozsah mikrofonu je vyrovnaný v oblasti 20Hz-20kHz s tolerancí +/-2dB. Jemným 2dB zdvih v oblasti nad 10kHz (viz přiložený graf) slouží ke kompenzaci útlumu studiového pop-filteru na nejvyšších kmitočtech.

Mikrofon je osazen zapínatelným útlumovým článkem -20dB, takže se s ním nemusíte bát nahrávat i silné hlasité nástroje jako je elektrická kytara nebo bicí (max SPL je 150dB). Hluboké rušivé zvuky (např. hluk aut v ulici ap.) lze navíc odstranit vestavěným HPF filtrem. K mikrofonu X1 A je dodáván pevný mikrofonní držák (odpružený s integrovaným Pop-filterem lze dokoupit zvlášť pod označením "sE Isolation Pack"). Připojení k mixu či předzesilovači standardním třípinovým XLR konektorem, vyžaduje samozřejmě phantomové napájení, ale díky předpolarizované vložce mu stačí i 12V, takže nebude problém ho provozovat ani s USB zvukovkami.

Frekvenční rozsah od20 Hz
Frekvenční rozsah do20 kHz
Charakteristikakardioidní
Variantakondenzátorový přepolarizovaný
Max. SPL150 dB
Impedance<50 Ohm
Citlivost20 mV/Pa (-34 dB)
KonektorXLR
Materiálocel
VypínačNE
Průměr těla58 mm
Hmotnost netto390 g

Zač je toho sE X1A studiový mikrofon?

Jak to může znít...

Srovnávací videorecenze levných mikrofonů vč. X1A

Srovnání s mikrofony Shure, Blue a MXL